آیا سوالی دارید؟

_

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید از طریق شماره های تماس و یا فرم تماس باما سوال خود را ارسال کنید و ما در اسرع وقت پاسخ میدهیم .

سوالات متداول

خدمات نصب و پشتیبانی فنی چگونه انجام میگیرد ؟

نصب و پشتیبانی توسط شرکت سراسری ارائه دهنده گارانتی در کل کشور انجام می شود که خدمات آن توسط فروشنده کولر گازی برای خریداران تضمین شده است و از طریق شماره تلفن مندرج در کارت گارانتی و تماس مشتری با مرکز خدمات گارانتی و ارائه کد کارت گارانتی ( درج شده در کارت گارانتی مشتری ) انجام می گیرد .

آیا خرید عمده برای پروژه ها و همکاران مقدور است ؟

بله فروش عمده به همکاران و انبوه سازان و پروژه های مختلف همراه با ضمانت و پشتیبانی و نصب انجام می‌شود و علی رغم تخفیف های موجود در جشنواره فصلی تخفیف ویژه خرید عمده هم به خریداران تعلق میگیرد .

از چه روش هایی برای پرداخت مبلغ کالای خریداری شده استفاده کنیم ؟

پرداخت مبلغ خرید به صورت انتقال مستقیم و پرداخت در محل می باشد .

هزینه نصب چقدر است ؟

کلیه دستگاه های نو برای یک بار اجرت نصب آن ها رایگان است اما در بار دوم و یا نصب مجدد اجرت نصب جداگانه بوده است .

مشخصات یک برند خوب در زمینه کولر گازی چیست ؟

بهتر است محصولی که قصد خرید آن را دارید در سطح جهان و بازار ایران خوشنام باشد . البته این امر به تنهایی مهر تایید بر کیفیت کامل آن محسوب نیست ، کولر گازی انتخاب شده باید دارای خدمات پس از فروش پاسخگو و ترجیحاً شبانه روزی باشد .

همچنین قیمت کالا با کیفیت کالا باید همخوانی لازم را داشته باشد هنگام خرید توجه به این نکته که محصول مورد نظر ما چه میزان در به روز رسانی طرح و مدل و سیستم های جدید و کم مصرف موفق بوده است نیز لازم است .

فیلترهای کولر گازی چند وقت یکبار نیاز به شستشو و سرویس دارند ؟

فیلتر های اولیه که ابعادی بزرگ و توری شکل به رنگ معمولاً مشکی هستند ، در محیط های خانگی ماهی یک بار و محیط های اداری و فروشگاه ها هر دو هفته یک بار شسته شده و پس از خشک کردن در محل خود قرار داده شوند . فقط با آب خالی بشویید و حتماً انجام دهید .

اگر فیلتر های اولیه هر دو هفته یا ماهی یک بار شسته نشود چه اتفاقی می افتد؟

باعث شده بعد از یک سال اپراتور بوی بد بگیرد و درون پانل گرد و غبار و رطوبت تشکیل لجن دهد که سرویس کامل را به جلو می‌اندازد و مصرف برق بالا رفته و پرتاب باد کم می شود .

سرویس سالیانه تا چه حد جدی است ؟

سرویس سالیانه را حتماً جدی بگیرید چرا که در صورت عدم سرویس مصرف برق دستگاه شما بالا رفته و پرتاب باد دستگاه کم می شود و در دراز مدت آسیب جدی به دستگاه میزند . کولرهای آبی سالی یک بار سرویس و تعویض پوشال می‌شوند .

گارانتی و پشتیبانی چه مدت بوده و چه مواردی را شامل می شود ؟

مدت ضمانت کمپرسور کولرهای گازی ۵ سال می باشد .

اما قطعات ظاهری و بدنه دستگاه و ریموت کنترل شامل ضمانت نمی شود و هم چنین مواردی چون فن ها ، شیرها ، برد الکترونیک و سنسور ها در زمانی ضمانت می شود که خرابی بر اثر ضربه و یا نوسانات برق و یا دستکاری توسط افراد غیر متخصص نباشد .

از ما بپرسید